5 aydır kayıp Hüseyin Galip Küçüközyiğit için AİHM’e başvuru yapıldı

Eski Başbakanlık raportörü Hüseyin Galip Küçüközyiğit’ten 29 Aralık 2020 tarihinden beri haber alınamıyor.

Ankara’nın göbeğinde Maltepe’de bulunan ofisinden çıktıktan sonra üç kişi tarafından takip edildiği ortaya çıkan Küçüközyiğit’in bulunması için açılan soruşturmada ise henüz bir ilerleme kaydedilemedi.

Soruşturma savcısının üç kez değiştiği, cep telefonu sinyalinin takip edilmesi isteğinin de reddedildiği dosyada ilerleme kaydedilmemesi üzerine bu kez de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvuru yapıldı.

KIZI NURSENA: BABAM NEREDE?

Küçüközyiğit’in kızı Nursena Küçüközyiğit, şahsi Twitter hesabında, AİHM’e başvurduklarını kaydederek, “Babam için Türkiye’de tüm başvuruları yapmıştık. Aylardır hiçbir inceleme yapılmaması ve AYM’nin tedbir talebimizi reddetmesi ile AİHM başvurumuzu da tamamladık. Ankara’da kaybedilen bir insan için AİHM’e ve BM’ye başvuru yapmamız gerekmesi çok acı. @adalet_bakanlik babam nerede?” ifadelerini kullandı.
 

Babam için Türkiye’de tüm başvuruları yapmıştık. Aylardır hiçbir inceleme yapılmaması ve AYM’nin tedbir talebimizi reddetmesi ile AİHM başvurumuzu da tamamladık. Ankara’da kaybedilen bir insan için AİHM’e ve BM’ye başvuru yapmamız gerekmesi çok acı. @adalet_bakanlik babam nerede? pic.twitter.com/VXJwbAVuCg

— Nursena Küçüközyiğit (@NeredeBabam) May 3, 2021
Hüseyin Galip Küçüközyiğit için daha önce Birleşmiş Milletler’e de başvuru yapılmış, ayrıca İnsan Hakları İzleme Örgütü de açtığı imza kampanyası başlatmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir