Davos bu yıl da iptal edildi

Omikron varyantındaki yükseliş Davos’u da vurdu. Sky, Omikron’daki yükseliş nedeniyle Davos toplantılarının iptal edildiğini duyurdu.

Gelecek yıl 17-21 Ocak’ta düzenlenmesi planlanan ve Davos Zirvesi olarak bilinen Dünya Ekonomik Forumu (WEF), yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omicron varyantının hızla yayılması nedeniyle 2022 yazına ertelendi.

1971’den bu yana her yıl ocak ayında İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen WEF, 2021’in ardından 2022’de de iptal edildi.

WEF’ten yapılan yazılı açıklamada, Davos Zirvesi olarak da bilinen Forumun, 7-21 Ocak 2022’de, İsviçre’nin Davos kasabasında yapılmasının planladığı anımsatıldı.

Açıklamada, Omicron varyantının ortaya çıkışıyla oluşan belirsizlikten dolayı zirvenin “2022 yaz mevsimi başına” ertelendiği belirtildi.

“Mevcut salgın koşulları, küresel yüz yüze bir toplantı yapmayı son derece zorlaştırıyor” ifadesine yer verilen açıklamada, karar aşamasında İsviçreli makamlarla da iş birliği yapıldığı aktarıldı.

Açıklamada, Omicron varyantının bulaşma hızı ve ülkelerin seyahat kısıtlamaları getirmesinin, ertelemeyi gerekli kıldığı ifade edildi.

WEF Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Klaus Schwab ise erteleme kararının, iş dünyası, hükümet temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarıyla dijital ortamda buluşmalarını engelleyemeyeceğini vurguladı.

Schwab, küresel liderleri en kısa zamanda bir araya getirmeyi planladıklarını kaydetti.

 2021’de iki kez iptal edilmişti

Davos Zirvesi olarak da bilinen Forumun, Kovid-19 salgını nedeniyle 2021’de Singapur’da yapılacağı açıklanmış, salgının tüm dünyada devam etmesi nedeniyle toplantı iki kez iptal edilmişti.

WEF, 25-29 Ocak 2021’de, yaklaşık 70 ülkeden 1500’den fazla iş insanı, siyasetçi, akademisyen ve sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katılımıyla çevrim içi ortamda, “2021 Davos Gündemi” adıyla bir etkinlik düzenlemişti.

Davos Zirvesi, 1971’den bu yana her yıl ocakta Davos’ta düzenleniyordu.

Related Posts

Son Dakika: Bursluluk imtihanı sonuçları açıklandı (2022 MEB İOKBS sonuçları)

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından her yıl ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri için düzenlenen bursluluk imtihanı, bu yıl 4 Eylül …

Van Gölü’nün en büyük adasında ikinci yangın

Dün öğlen saatlerinde yıldırım çarpması sonucu Van Gölü’nde bulunan Adır Adası’nda yangın meydana geldi. Van Gölü’ndeki 4 adadan biri olan ve …

Ayşegül’ü toprağa veren babanın acısı ikiye katlandı! Ağabey tutuklandı

Olay, 12 Temmuz 2021 tarihinde Gebze ilçesi Pelitli Mahallesinde meydana geldi. Dershaneden evine dönmek için halk otobüsüne binen Ayşegül Aydın …

Meteoroloji uyardı: Sel, su baskını, yıldırım

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, cumartesi günü Doğu Karadeniz’de beklenen sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanağın …

Türkiye 3-3 Lüksemburg (Maçın özeti)

A Milli Takımımız, UEFA Uluslar C Ligi 1. Grubu’nda Lüksemburg ile karşı karşıya geldi. Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda oynanan mücadele 3-3 …

Antalya’da üvey baba vicdansızlığı! Çocuk devlet korumasına alındı

Sarılar Mahallesi’nde 8 Eylül Perşembe günü Muhittin Ersoy Bulvarı üzerindeki bir gıda imalathanesinde küçük yaşta çocuğun yetişkin bir kişi …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.