Elektrikli 2023 MG 4’ün yurt dışı fiyatı muhakkak oldu

MG, büsbütün elektrikli yeni arabalarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye’ye de gelmesi beklenen elektrikli araba MG 4’ün üzerindeki örtü, birkaç hafta evvel kalktı.

MG4 Electric, şık ve sportif gövde oranlarını korurken beş kişilik bir aile için kâfi alana sahip konforlu ve ferah bir kabin sunuyor.

Hatchbacks klasmanında yer alan ve büsbütün elektrikli 2023 MG 4’ün 350 – 450 kilometre ortalama menzili olacak.

2023’ün birinci çeyreğinde Türkiye’de

2023’ün birinci çeyreğinde ülkemizde pazara girecek araç 4.287 mm uzunluğa, 1.836 mm genişliğe ve 1.504 mm yüksekliğe sahip.

Ayrıca araba, 50:50 ile istikrarlı yük dağılımı, daha yeterli yol tutuşu, geriden itiş sistemi ve süratli direksiyon yansıları ile performanslı sürüşe imkan sağlıyor.

Teknik detaylar

Yeni MG4 Electric’te 51 kWsa ve 64 kWsa olmak üzere iki farklı batarya seçeneği sunulacak. Araba için dört tekerlekten çekiş de dahil olmak üzere birçok farklı versiyon planlanıyor.

Küçük batarya paketi 125 kW’lık (168 hp) elektrik motoruyla eşlenirken büyük batarya da 150 kW (201 hp) motora güç sağlıyor.

MG4 Electric, 0-100 km/s hızlanmasını 8 saniyeden daha kısa müddette tamamlıyor ve 160 km/s azamî sürate ulaşıyor.

MG’nin ana şirketi SAIC Motor tarafından geliştirilen ince batarya paketi 110 mm yüksekliğe sahipken, bataryaların WLTP döngüsüne nazaran 350 km yahut 450 km elektrikli sürüş menzili sunduğu belirtildi.

Yeni MG 4, birinci olarak önümüzdeki eylül ayında İngiltere’de satışa sunulacak ve daha sonra öteki Avrupa ülkelerine gelecek.

2023 MG 4 Avrupa fiyatı

MG4 elektrikli hatchback’in yurt dışı fiyatı aşikâr oldu. İngiltere’de SE ve Trophy olmak üzere iki farklı donanım düzeyiyle satılacak olan MG4’ün fiyatı 25 bin 995 sterlinden (yaklaşık 564 bin TL) başlıyor.

Elektrikli MG4’ün giriş düzeyinde 51 kWsa‘lik batarya paketiyle 350 kilometre sürüş menzili sunuluyor.

MG4 Trophy ise 31 bin 495 sterlinden (yaklaşık 683 bin TL) başlıyor ve 64 kWsa batarya paketiyle 435 kilometre menzil sunuyor.

Related Posts

Webcam’ler Neden Telefonlar Kadar İyi Video Çekemiyor?

Neredeyse her işimizi gören telefonlarımız, kamera konusunda da epey gelişti. Neredeyse profesyonel kamera kalitesinde fotoğraflar çekebildiğimiz …

Sosyal Medya, Çocukların Daha Az Uyumasına Neden Oluyor

İnternet kullanımının artmasıyla günden güne popülerlik kazanan sosyal medya platformları, artık birçok insanın vazgeçilmezi hâline gelmiş …

iOS 16’nın Sevilen ve Sevilmeyen Özellikleri

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Apple, yeni iPhone modelleriyle birlikte işletim sistemi iOS’un yeni sürümünü tanıttı. iOS 16 olarak adlandırılan …

iPhone 14 modelleri ön siparişe açıldı

ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen iPhone 14 modellerini tanıtmıştı. Daha evvel sizlerle paylaştığımız üzere …

Apple vs Samsung: Akıllı telefonların maliyeti ve kar oranı!

Ülkemizde satılan teknolojik cihazların fiyatları her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Telefondan tablete, akıllı saatlerden robot …

Yakalanan bir görüntünün dev bir Megalodon’a ait olabileceği iddia edildi, gerçek çok farklı çıktı

Megalodon olarak bilinen köpekbalığı, şimdiye kadar okyanuslarda dolaşan en büyük balıktı ve pek çok kişi hala yeryüzünde bir yerlerde var …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.