Furkan Vakfı Başkanı Alpaslan Kuytul ve 14 yaşındaki oğlu gözaltına alındı

Furkan Vakfı Başkanı Alpaslan Kuytul ve 14 yaşındaki oğlu Adana’da itikaf yaptıkları camide gözaltına alındı.

Furkan Gönülleri’nin itifak yaptıkları camilere polis tarafından operasyon düzenlendi. Operasyon Furkan Vakfı Başkanı Alpaslan Kuytul ve 14 yaşındaki oğlu ile çok sayıda Furkan Vakfı gönüllüsü gözaltına alındı.

Furkan Haber isimli sosyal medya kullanıcısı tarafından yapılan paylaşımlarda, polisin cami içerisindeki Furkan gönüllerine müdahale görüntüleri yer aldı.

Alpaslan Kuytul’un gözaltına alınması sonrasında evinin önüne toplanan Furkan Gönüllerine de polis tarafından müdahale edildi.

Furkan gönüllerinin camide gözaltına alındıktan sonra ayakkabı giymesine dahi müsaade edilmediği belirtildi.

İtikafa girdikleri camilerden gözaltına alınan Furkan Gönüllüleri hakkında bilgi almak için Adana Emniyetinin önüne giden avukat, yunus polisler tarafından darp edildi.

Gözaltına alınan Alparslan Hoca’nın, eşi Semra Kuytul ve avukatlarından Adana Emniyeti önünde açıklama! Avukatlar: “Müvekkilimin güvenliğinden şüphedeyiz, bilgi verilmiyor!”
 

Kutsalımız Olan Camilerde Skandal Olay!

Adana’da itikaf yapmak için camide bulunan onlarca Furkan Gönüllüsü, emniyet güçleri tarafından balkondan atmaya çalışma, kafalarına tekme atma gibi akıl almaz biçimde darp edilerek gözaltına alınıyor. #CamilereEşZamanlıBaskın pic.twitter.com/Fi3YpnrnUq

— Furkan Vakfı (@furkanvakfi) May 4, 2021
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir