Genç ve sağlıklı kalmak için ‘ozon tedavisi’ formülü

Ozon tedavisi, bağışıklık sistemini güçlendirerek, bedenin bakteri ve virüslere karşı direncini artırıyor. Mevzuya ait açıklamalarda bulunan Fizikî Tıp ve Rehabilitasyon Bölümü’nden Doç.Dr. Sena Tolu, ozonun kullanım alanlarını ve yararlarını anlattı.

Tolu, “Ozon tedavisi ile yaşlanma tesirlerini ortadan kaldırarak uzun yıllar genç ve sağlıklı kalmak mümkün. Bedenden toksinlerin atılmasını sağlayan ve kanser dahil birçok hastalığa şifa olan bir detoks yolu ozon tedavisi ile bağışıklık sisteminizi harekete geçirebilirsiniz” sözlerini kullandı.

Ozonun hücreleri oksidan hususlardan temizleyerek hem hastalık gelişimini önleyen hem de çok sayıda hastalığın tedavisinde olumlu tesirleri olan bir dayanak tedavi olduğunu belirten Tolu, bağışıklık sistemini amaç alan kanserin tedavisinde de antioksidanların aktifliğini artırarak destekleyici tedavi olarak uygulandığını bildirdi.

Tolu, şunları kaydetti:

Vücuttan toksinlerin atılmasını sağlayan ve kanser dahil birçok hastalığa şifa olan bir detoks tekniği ozon tedavisi ile bağışıklık sisteminizi harekete geçirebilirsiniz. Çağımızın sorunu gerilim ve yorgunluğu azaltarak hayat kalitenizi de tıpkı oranda yükseltebilirsiniz.”

“KORTİZON YERİNE OZON TERAPİSİ İLE İYİLEŞİN”

Hastalıkların gelişme nedeninin bedende oluşan inflamasyon yani iltihaplanma olduğunu lisana getiren Tolu, şunları aktardı:

“İnflamasyon aslında bağışıklık sisteminin bedeni çeşitli hastalık yahut yaralanmalara karşı korumak gayesiyle oluşturduğu bir reaksiyondur lakin bağışıklık sisteminin gerektiğinden fazla çalışması durumunda, beden kendi dokularını yabancı olarak algılar ve bu dokulara saldırarak ziyan verir. Bağışıklık sisteminin kendi dokularına saldırması ile diyabet, romatizmal hastalıklar, sedef hastalığı ve granülamatöz mastit üzere otoimmün hastalıklar gelişir.

Özellikle granülamatöz mastit ve romatizmal eklem iltihabı üzere hastalıkların bu fazla tepkisi denetim altına almak için kortizon kullanılır. Kortizon kullanımına karşın göğüs içindeki apsenin yahut eklem içindeki iltihabın temizlenemediği durumlarda bile ozon tedavisi son derece yüz güldürücü sonuçlar veriyor.

Kısaca kortizon ile bağışıklık sistemini baskılamak ve bu nedenle de birçok komplikasyonun gelişimini göze almak yerine, ozon tedavisi ile bağışıklık sistemini daha da güçlendirerek üstelik rastgele bir komplikasyon gelişimi olmadan tedavi ediyoruz.”

DİREKT YARA ÜZERİNE DE UYGULANIYOR”

Ozonun uygulama hali, dozu ve müddeti doktor tarafından hastaya ve hastalığına özel olarak belirlendiğini söz eden Tolu, “Ozon direkt kan yolu ile uygulanabileceği üzere, kas ve eklem içine, ciltte açık yara ve apse üzere durumlarda direkt yara üzerine de uygulanarak düzgünleşme sağıyor. Ozon tedavisi, hastalığınızı takip ve tedavi eden doktorunuz ve ozon tedavinizi uygulayan doktorunuzun bir grup ruhu ile çalışarak sizi tedavi etmesi ile muvaffakiyete ulaşacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Related Posts

‘Üstsüz Poz Verir Misin?’ sorusuna Gülben Ergen’den Şaşırtan Cevap! Duyunca Şok Olacaksınız

Peş peşe konserler veren Gülben Ergen, toplumsal medya paylaşımlarıyla gündem olmaya devam ediyor. Yaptığı paylaşım ve açıklamalarıyla tartışma …

Aleyna Tilki, Selda Bağcan’la müzik söyledi

Türk müziğinin başarılı sanatkarlarından Selda Bağcan, İstanbullu hayranlarıyla buluştu. Konsere gelenler ortasında Aleyna Tilki de vardı. Usta …

Tatil tercihinde Karadeniz’deki bungalov evler yükselişe geçti

Enuygun.com verilerine göre, Karadeniz’deki bungalov otellerde 2 kişi bir gecelik konaklama için ortalama sepet tutarı 620 TL olarak …

Kraliçeye ret şoku! Planı hazırdı ama alt üst oldu

Derleyen: Betül Yasemin Keskin / Milliyet.com.tr – 37 yaşındaki Prens Harry ve 40 yaşındaki Meghan Markle, 2020 yılında Kraliyet’teki …

Gönül Dağı’nın sevilen oyuncusu diziden ayrılıyor

TRT’nin cumartesi akşamlarına damgasını vuran reyting rekortmeni dizisi Gönül Dağı, Eylül’de 3. dönemiyle ekranlarda olacak. Lakin sevilen dizi …

Alişan, kardeşine seslendi

Bir yıldır güç günler geçiren müzikçi Alişan’ın kardeşi Selçuk Tektaş, geçtiğimiz yıl 21 Temmuz’da koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.