İmamoğlu: Kalıcı tahliller üretiyoruz 

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu Kartal ve Maltepe Atık Su Sınırı ve Dere Islahı açılış merasiminde yaptığı konuşmada, “Biz süreksiz değil, kalıcı tahliller üretme konusunda kararlı olduğumuzu söz ediyoruz. Bu vizyonumuz için gece gündüz çalışıyoruz ve onun için 150 günde 150 projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunma noktasındaki bir maratonu orta vermeden devam ettiriyoruz.” dedi. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 150 günde 150 projesi kapsamında Kartal ve Maltepe Atık Su Sınırı ve Dere Islahı projesinin açılışı gerçekleştirildi.

Yapılan çalışmalar kapsamında Kartal ve Maltepe ilçelerinde 10.3 km atık su kolektör çizgisi, 32.9 km atık su şebeke çizgisi, 6.4 km yağmur suyu attı ve 2 km dere ıslahı imalatları tamamlandı.

Adalar Lojistik İskelesi’ndeki açılışa İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, Kartal Belediye Lideri Gökhan Yüksel, Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı, CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa, CHP ve Güzel Parti belediye meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı.

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu programda yaptığı konuşmada, şöyle konuştu:

*Bazen göz boyama, bazen cilalama dediğimiz bir kısım kısımlarda, yer altındaki işlerimiz unutulur ve ihmal edilir.

*Bu belediyecilik süreçlerinde vardır. Fakat biz bu zihniyete sahip değiliz. Ellerindeki kaynakları bu sürece harcamak yerine diğer önceliklerle uğraşmış olabilirler.

*İstanbulluyu yıllarca gereksiz yere bu sefaletle baş başa bırakmış olabilirler. Biz süreksiz değil, kalıcı tahliller üretme konusunda kararlı olduğumuzu söz ediyoruz.

*Bu vizyonumuz için gece gündüz çalışıyoruz ve onun için 150 günde 150 projeyi vatandaşlarımızın hizmetine sunma noktasındaki bir maratonu orta vermeden devam ettiriyoruz.

“PROJEMİZ İNSANLARIN SIHHATİNİ KORUYACAK”

İmamoğlu şöyle devam etti:

*Özellikle dere güzergahlarındaki taşkınlar, bölgedeki yağmur suyu ve atık suların birbirine karışıyor olması, çok yağışlarda da bilhassa atık suların yağmur suyuyla birlikte dereye akıyor olması sıkıntıydı.

*Gerçekten insanların mal ve can güvenliğini de tehdit eden çok boyutlu bir sorunu çözmüş olduk.

*Böylelikle bu bölgede bu manada problemlerin tamamına son verdik. Alışılmış şu anda ayrıştırdıktan sonra buradaki bütün atık su sınırlarını olması gerektiği üzere Tuzla İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisine, yağmur suyu sınırlarımızı da tertemiz bir biçimde Marmara Denizi’ne gönderiyoruz.

*Bu birebir vakitte Tuzla’daki atık su tesisimizin de güç tüketiminin azalmasına sebep oluyor. Yani çok katmanlı bir yarardan aslında bahsediyoruz.

*Dolayısıyla artık vatandaşlarımız da bu alanlarda, bu alanlardaki çalışmamızın devam ettiği noktalar tekrar var.

*İnsanlar ‘dükkanımı sel basacak ya da konutumda hasar mı olacak’ diye endişelenmeyecekler. Projemiz bu manada az evvel bahsettiğim üzere bölgeyi kirletici faktörleri de ortadan kaldırdığı için can güvenliğinin yanı sıra insanlarımızı sıhhatiyle ilgili de değerli bir hizmet olmuş olacak. (DHA)

Related Posts

Süper Lig’in yeni ekibi İstanbulspor, 7 futbolcu ile sözleşme yeniledi

Spor Toto Süper Lig’in yeni ekibi İstanbulspor, 7 futbolcusu ile 2026-2027 sezonunun sonuna kadar sözleşme yenilediğini duyurdu. Kulübün resmi …

Irak’ta mühimmat deposunda patlama: 7 ölü

Irak’ın güneyinde yer alan Necef kentinde, Şii Lider Mukteda Sadr başkanlığındaki Sadr Grubu’nun silahlı kanadı olan Saraya el-Selam’a ait silah …

Fenerbahçe – Ümraniyespor! Beklenen 11’ler

Fenerbahçe, yeni dönemin birinci maçında alanında Ümraniyespor ile karşı karşıya gelecek. Ülker Stadyumu’nda saat 21.45’te başlayak müsabakada …

Evander, Antalyaspor-Galatasaray maçını izledi

Galatasaray’ın gündeminde olan Evander, Instagram hesabından yapığı paylaşımda Antalyaspor-Galatasaray maçını canlı izlediği anın fotoğrafını …

Manisa’daki orman yangını 12 saat sonra denetim altına alındı

Manisa’nın Soma ilçesi Deniş Mahallesi’ndeki ormanlık alanda dün saat 19.30’da başlayan yangına, karadan ve havadan müdahale edildi. Haberin devamı

İkizdere’de çevreciler İskencedere Vadisi’nde dinamit patlatılmasını durdurmak nöbet tuttu

Rize’nin İkizdere ilçesinde İskencedere Vadisi’nde Cengiz İnşaat’ın üretimine devam ettiği taş ocağı projesinin iptali talebiyle Rize Yönetim …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.