Kadınlarda vajina beyazlatma işlemi nasıl yapılır?

Bu noktada östrojen hormonundan söz etmek gerekir çünkü özellikle östrojen hormonuna bağlı olarak cilt kararması meydana gelebilir. Bu hormonun yoğun bir şekilde salgılanması renk değişimine neden olabilir. Kadınlarda ergenlik döneminde ya da gebelik döneminde vajinal bölgede kararmanın daha yoğun olması da bundan kaynaklanır.

Doğum kontrol hapları kararmaya neden olabilir

Bilindiği gibi doğum kontrol hapları da hormon içeriklidir ve buna bağlı olarak bazı doğum kontrol haplarının kullanımı genital bölgede kararma sonucunu doğurabilir. Dolayısıyla bu hapları özellikle uzun süreli olarak kullananlar vajina beyazlatma işleminin yapılmasına ihtiyaç duyabilir.

Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalma da diğer nedenlerden biridir. Genital bölgenin mayo ya da bikini ile kapalı olması güneş ışınlarının cilde nüfuz etmesini önlemez. Dolayısıyla yaz aylarında uzun süre güneşlenmenin de cildin kararmasına neden olabilir.

Kadınlarda yaş faktörü de genital bölgedeki kararmada etkili olabilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte bir yandan cilt yapısında değişimler olması, diğer yandan da hormonal değişimlerin etkilemesi nedeniyle vajina çevresinde kararma olabilir.

Bir diğer neden hatalı iç çamaşırı seçimidir

Cildin oksijen ile temasını kesen kumaşlardan üretilen iç çamaşırları başlı başına kararma neden olabilir. Çok sıkı iç çamaşırları giymek de ciltte renk değişimine neden olabilir. Yanlış iç çamaşırı kullanımı ciltte kararmanın yanı sıra daha farklı sağlık sorunlarına da neden olabilir.

“Vajinanın rengi neden değişir ya da genital bölge beyazlatma neden yapılır?” sorusunun bir diğer yanıtı da genital bölgeye uygulanan epilasyon işlemlerinin hatalı olmasıdır. Lazer epilasyon işlemi günümüzde çok sayıda kadının faydalandığı bir yöntem ancak bilinçsizce yapılması durumunda cilt rengiyle ilgili bazı sorunlar yaşanabilir.

Vajina beyazlatma neden yapılır?

Kadınlar için vajinal bölgede kararma olması özgüven sorunlarına neden olabiliyor. Aynı zamanda cinsel yaşamları da bu durumdan olumsuz etkilenebiliyor. Dolayısıyla genital bölge beyazlatma işleminin en sık kadınların kendilerini çok daha iyi hissetmelerini sağlamak amacıyla yapıldığı söylenebilir.

Özellikle kararmanın geniş bir alana yayılmış olması, yaz mevsiminde kadınların mayo ve bikini seçimlerinde zorlanmalarına neden olur. Tatillerde çok daha rahat olabilmeleri amacıyla da genital bölge renk açma işleminin yapılmasına ihtiyaç olabilir.

Vajina beyazlatma yöntemleri

Günümüzde vajina beyazlatma yöntemleri arasında en sık tercih edilen lazer teknolojisidir. Lazer ışınlarından faydalanılarak gerçekleştirilen bu yöntemde deri altı renk pigmentleri parçalanır. Ciltte koyulaşmaya sebebiyet veren melanin pigmentinin ortadan kaldırılmasını hedefleyen bu uygulama sayesinde vajina beyazlatma sonucunun kalıcı olması sağlanabilir. Lazerle gerçekleştirilen bu işlemde ciltte kararmaya neden olan unsura yani sorunun bizzat kaynağına müdahale edilebilir. Zira işlemin kalıcı bir sonuç vermesi de bundan kaynaklanır.

Kişinin mevcut cilt renginin çok beyaz olması ve kararmanın da ciddi düzeyde olması durumunda birkaç seans uygulama yapılmasına ihtiyaç duyulabilir. Lazerle vajina beyazlatma işlemin süresi oldukça kısadır. Günlük rutine ara verilmesi gerekmez.

Herhangi bir acı, ağrı ya da sızı olmadan, konforlu bir süreç eşliğinde gerçekleştirilen genital bölge beyazlatma işlemiyle özgüven eksikliğine neden olan bu sorun başarılı bir şekilde tedavi edilebilir.

Sağlık içerikleri sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Related Posts

Narsisizm ile ilgili sosyal medyada yayınlanan içerikler hakkında

Narsistik kişilik uyumsuzlukları yaşayan insanlar hakkında meslektaşlarım sosyal medyada oldukça dışlayıcı, damgalayıcı ifadeler kullanmaktalar …

Zeytinyağının sağlık açısından en önemli 5 faydası

Zeytinyağı bilinen en eski besin kaynaklarından biri. Faydalarından dolayı antik çağlardan beri sıvı altın ve sıvı güneş diye anılıyor. Peki …

ABD’de 5 yaş altı çocuklar için Covid-19 aşısına tavsiye kararı

ABD’de, 5 yaş altı çocuklar için Covid-19 aşısının uygulanabileceği istikametinde tavsiye kararı alındı.CDC’ye bağlı bilim insanlarından oluşan …

Diz kireçlenmesi (gonartroz) ve tedavisi

DİZ KİREÇLENMESİ (GONARTROZ) Yetişkin bireylerde özellikle yaşa ve vücudun kendisini onaramamasına bağlı çeşitli hastalıklar görülmektedir. Bu …

Kirazın bu yararlarını görenler gözlerine inanamıyor! İşte kirazın kimsenin bilmediği mucizevi yararları

Yazın gelmesi ile birlikte çok sayıda meyvenin de daha fazla üretilmeye başlandığı ön plana çıkıyor. Bu meyvelerin ortasında yer alan ve en çok …

Yumurtayı Kaynattığınız Suyun İçine Limon Sıkarsanız Ne Olur? Bu Sistemi Kesinlikle Deneyin!

Bu formülleri uygulayan şahıslar hem daha lezzetli hem de daha sağlıklı olarak yumurta tüketme imkanına sahip olabilir. İşte, yumurta pişirme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.