Malatya’da tek kişilik aksiyon: Hastaneler, yollar, tüneller karın doyurmuyor

Malatya’da İbrahim Çoban isimli bir vatandaş, üst üste gelen artırımları protesto etmek, hayat pahalılığını eleştirmek maksadıyla aksiyon yaptı. Tek başına basın açıklaması yapan Çoban, “Hastaneler, yollar, tüneller, park ve bahçeler bunlar inkar dilemez lakin karın doyurmuyor. Bittik, tükendik artık. Her şeyin fiyatı arttı fakat maaşlar yerinde saydı” diyerek iktidara reaksiyon gösterdi.

Malatya’da yaşayan İbrahim Çoban, geçim meşakkati yaşayan vatandaşlar için Soykan Meydanı’nda hareket yaptı. Aksiyon öncesi Malatyalılardan dayanak isteyen Çoban, istediği dayanağı tam manasıyla göremedi. Tek kişi başladığı aksiyonu, 10 bireyle tamamlayan Çoban, hiçbir siyasi parti, sendika ya da sivil toplum kuruluşuna üye olmadığını söz etti.

“YETER ARTIK DEDİKÇE HER GÜN BİR YENİSİ GELİYOR”

Çoban, yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

* “Geç de olsa gerek hükümetin gerekse hükümet aykırısı birilerinin, para babalarının, stokçuların ve fırsatçıların sayesinde son vakitlerde besinden giysiye, ısınmadan barınmaya, ulaşımdan suya, elektrikten doğalgaza, akaryakıttan birçok yaşamsal gereksinimlere yapılan artırımları eleştirmek, protesto etmek ve tahlil yolu bulmak için bu aksiyonu düzenliyorum.

* Vatandaşın bu artırımla çaba edebilecek ne bir günü kaldı ne takati ne de parası zira artırımlar ve maaşlar ortasında uçurumlar var. Milletin alım gücü büsbütün çöktü. ‘Yeter artık’ dedikçe her gün bir yenisi geliyor. Adeta gün doğmadan artırım doğuyor.”

“HASTANELER, YOLLAR, TÜNELLER KARIN DOYURMUYOR”

“Bu resmi siz yarattınız. Gurur duyun eserinizle” diyen, üst üste gelen artırımların vatandaşların alım gücünü düşürdüğünü kaydeden Çoban, şu sözleri kullandı:

* “Başta elektrik olmak üzere su, doğalgaz, akaryakıt, LPG üzere yaşamsal gereksinimlere yapılan artırımlar; besinden tutunda giysi kuşama, ulaşımdan barınmaya ve market fiyatlarına kadar tüm gereksinimlere yansımakta, hayatın her alanını olumsuz istikamette etkilemektedir.

* Sayın Nebati’ye soruyorum; şu tabloya bakın ne görüyorsunuz? Kurucusu olduğunuz Adalet ve Kalkına Partisi’nde adaletten kelam etmek mümkün değil. Kalkınmıyor muyuz, evet. Hastaneler, yollar, tüneller, park ve bahçeler bunlar inkar dilemez fakat karın doyurmuyor.

* Evet, insanımız hasta ve hastaneye gidiyor zira hakikat düzgün beslenemiyor. Vatandaş artık bir şey alamıyor. Daima gözünde bir şey eksik kalıyor. Aç kalıyor. Meskenine iki kilo meyve götüremedikten, sofrasında et olmadıktan sonra siz daha çok hastane yaparsınız.

* Sigaraya artırım yaparken ‘içmesinler’ diye yaptığınızı lisana getirdiniz. Elektriğe karanlıkta kalalım, suya içmeyelim, ekmeğe açlıktan ölelim, doğalgaza soğuktan donalım, akaryakıta ulaşıma gitmeyelim diye mi artırım yaptınız?”

Related Posts

Sebastien Haller resmen Borussia Dortmund’da

Almanya Bundesliga ekibi Borussia Dortmund, Ajax’ın golcüsü Sebastian Haller’i kadrosuna kattığını açıkladı. Manchester City’nin transfer olan …

AKP’li Çekmeköy Belediyesi okulları ve mescitleri sattı: 53 milyon TL bedelinde

Son aylarda halkın başlattığı park uğraşı ile gündemden düşmeyen İstanbul’daki AKP’li Çekmeköy Belediyesi tekrar tartışma yaratacak bir karara …

Maymun çiçeği virüsü yayılıyor: Panama’da birinci hadise

Orta Amerika ülkesi Panama’da birinci sefer maymun çiçeği olayının bir bireyde tespit edildiği bildirildi. Panama Sıhhat Bakanı Luis Francisco …

Rize’de faciadan dönüldü: 16 ton dinamit yüklü tır ile kamyonet çarpıştı

Kaza, Rize’nin Pazar ilçesine bağlı Kirazlık Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye nazaran, Rize’den Hopa istikametine giden ve 16 ton …

Elektrikli otomobillere ÖTV düzenlemesi yürürlüğe girdi! İşte indirim sonrasında oluşan yeni fiyatlar

Resmi Gazete’de paylaşılan yeni düzenleme ile birlikte elektrikli arabalar için ÖTV düzenlemesi yürürlüğe girdi. Araç fiyatları için yeni …

Son dakika | Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar gözaltına alındı

Menderes Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen, Menderes Belediyesi’ndeki yolsuzluk iddialarına ilişkin soruşturma kapsamında elde edilen …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.