Oyuncuların Merakla Beklediği RTX 4060 Ti Ekran Kartı Doğrulandı

Uzun zamandır gelmesi beklenen orta-alt sınıf NVIDIA ekran kartlarıyla ilgili önemli bir gelişme daha yaşandı. Daha önce RTX 4070 ve RTX 4060 serisi hakkında çok şey yazıp çizmiştik. Sızdırılan paketleme tasarım şablonlarına bakılırsa GeForce RTX 4060 Ti için neredeyse her şey hazır.

MEGAsizeGPU, geçmişte RTX 4070 Ti için benzer bilgiler paylaşmıştı. Son sızıntılarla birlikte anlaşılıyor ki NVIDIA işleri hızlandırdı ve önümüzdeki haftalarda farklı Ampere ekran kartları elimizde olacak. NVIDIA, resmi tanıtımdan bir süre önce üretim ortaklarına kutu ve logo tasarım şablonları göndermekte. Üreticiler de yeşil ekipten gelen bilgiler doğrultusunda sunumlarını ve tasarımlarını hazırlıyor.

Burada “GeForce RTX 4060 Ti” ismi açık bir şekilde doğrulanmış. Ayrıca bazı desteklenen teknolojiler de listelenmiş ancak bizim için önemli olan teknik özellikler maalesef ortada yok. Bu kartların bellek yapılandırması ve kapasitesi merak konusu.

NVIDIA, yüksek ihtimalle RTX 4060 Ti modelini Mayıs ayının sonlarında tanıtacak. Ti olmayan farklı bir modelin gelme ihtimali de var fakat henüz bilgiler olgunlaşmış değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir