Posta Gazetesi Haydar Dümen’e sorulan yeni sorular (8 Ocak 2022)

Zararı var mı?

Paylaş

Zararı var mı?

19 yaşındayım ve her gün mastürbasyon yapmak istiyorum. Acaba zararı olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, zararı olmaz ama kârı hiç olmaz. Kârsız emeğe de gönül razı olmaz. Hadi gün aşırıya inelim, birbirimizin hatırını sayalım. Doğru yolda ilerleyelim.

Kızdan soğudum

Paylaş

Kızdan soğudum

Kız arkadaşımla sürtünme yoluyla beraber olduk. Bu olaydan sonra kız arkadaşımdan soğudum. Ayrılmayı bile düşünüyorum.

CEVAP

Değerli okurum, nedenini düşünme. Ayrılın, bu ikiniz için de iyi olacak. Dersi, okulu, sorumlulukları bu kadar geri plana atmak, boşa kürek çekmek sizin yaşınız için olacak iş değil. Hem sana hem kıza yazık. Zaman kaybı, iş kaybı ve üzüntü. Sen derslerine çalış, işine bak.

Hasta mıyım?

Paylaş

Hasta mıyım?

İki ay önce bir hayat kadını ile beraber oldum. O günden beri penisimden sıvı geliyor. Acaba bir hastalık mıdır?

CEVAP

Değerli okurum, mikrop kapmışsan bunu hemen bir laboratuvarda öyle mi, değil mi diyerek tetkik ettir. İdrar ve meni tahlili yaptır.

Heyecan çok

Paylaş

Heyecan çok

18 yaşındayım. Kız arkadaşımla ilişkiye girmeye korkuyorum. Acaba ne yapmam gerekiyor? Sanki kalbim yerinden çıkacakmış gibi geliyor.

CEVAP

Değerli okurum, korkmaya devam. Birkaç yıla kadar kalbin bu heyecana alışır. Sen de ilk denemeni yaparsın. Bana göre kalbin senden daha akıllı.

Canı yanıyormuş

Paylaş

Canı yanıyormuş

18 yaşındayım. Birçok kere ilişkiye girdim. Penisim 17 santim. Kız arkadaşlarım bu durumdan rahatsız oluyor. Hepsi de “Canımı yakıyorsun” diyor. Ben çok zevk alıyorum ama karşı taraf rahatsız olunca kırılıyorum. Sizce ne yapmalıyım?

CEVAP

Çocuğum, şu yazdıkların beni üzüyor, kızdırıyor. Bak oğlum, ileride işsiz, güçsüz, mesleksiz kalır, tüm servetini tüketirsin. Sürünürsün bu kafayla gidersen. Ben söyleyeyim de sen ne halt edersen et.

Gebe kalır mıyım?

Paylaş

Gebe kalır mıyım?

18 yaşında kızım Erkek arkadaşımla cinsel ilişkiye girdik, 3-4 defa boşaldı. Sonra sürtünme yoluyla ilişkiye girdik, ikimiz de aynı anda boşaldık. Menisi vajinama bulaştı, yıkadım. Sizce hamile kalma olasılığım var mı?

CEVAP

Sevgili okurum, mantıksal yönden hamile kalmadın. Ama biyolojik yapının sürprizleri var. Bir şansızlık olabilir. Şu anda onu düşünmenin zamanı değil. Sen olmamış gibi düşün, rahat et. Sonra durum değerlendirmesi yaparız.

Nasıl uzatırım?

Paylaş

Nasıl uzatırım?

20 yaşındayım, AIDS’li olup olmadığımı doktorlara başvurmadan nasıl öğrenebilirim? Bir de cinsel organım 11 santim, nasıl uzatırım?

CEVAP

Değerli okurum, cinsel organını uzatamazsın yani buna gerek olduğunu sanmıyorum. AIDS’i doktorsuz bilebilseydin doktorlara ne gerek kalırdı? Endişen varsa test yaptıracaksın.

Kısır olur muyum?

Paylaş

Kısır olur muyum?

18 yaşındayım, yıllardır mastürbasyon yapıyorum. İleride kısır olur muyum?

CEVAP

Değerli okurum, merak etme, kısır f alan olmazsın. Sayıları dengede tut.

Hamile kalamıyorum

Paylaş

Hamile kalamıyorum

22 yaşındayım, 10 aylık evli kadınım. Eşimle korunmamamıza rağmen hamile kalamıyorum. Ne olur bize yardımcı olun.

CEVAP

Sevgili okurum, önce eşinin sperm sayımı yapılmalı. O normal ise, yumurtlama döneminde düzenli şekilde birleşme olmalı. Birleşme sonrası bir süre yataktan kalkmamalısınız. Üç ya da 4 ay bu denemelerden de bir sonuç alınmazsa bu kez senin jinekolojik muayenen gerekir. Yine sonuç alınmazsa uzmana başvuracaksınız. O da tüm tetkiklerinizi yapıp durumunuzu söyleyecek.

Bir türlü sertleşmedi

Paylaş

Bir türlü sertleşmedi

Kız arkadaşımla ilişkiye girmek istedik ama penisim sertleşmedi. 18 yaşındayım ve penisim 14 santim. Acaba bu durum normal mi? Ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, her iki durum da normal. İlk heyecanlar böyle olur. Organına nazar değmesin, ölçüler tamdır. Geriye keyif kaldı. Keyfini bozma.

İsteğim hiç bitmiyor

Paylaş

İsteğim hiç bitmiyor

19 yaşındayım. Ergenlikten beri sürekli mastürbasyon yapıyorum. Bu sayı bazen 7’ye ulaşıyor, kendimi kontrol edemiyorum. Cinsel isteğim bitmiyor. Sizce bu konu hakkında ne yapmalıyım?

CEVAP

Değerli okurum, yapacağın şey yorgunluğunu göze alman. Enerjini tüketerek yaşlanman. Evlendiğinde eşine karşı yüzünün kara çıkması. Ailene boynunu eğmen. Şimdilik bunlara alışadur, eğer devam edersen ileride, daha başka önerilerim de olacak. Ama şimdi tek cümle. Normal denen şeye uy. Haftalık 3-4’e in.

Başarılı olamadım

Paylaş

Başarılı olamadım

18 yaşındayım. Geçtiğimiz günlerde bir hayat kadınıyla ilişkiye girmek istedim ama başarılı olamadım. İlişki sonunda boşalamadım. Erkekliğimden şüphe etmeye başladım. Ne olur beni aydınlatın.

CEVAP

Değerli okurum, ortada bir şey yok ki aydınlatayım seni. Her şeyin pırıl pırıl aydınlık. İlk heyecandan dolayı ruhsal kaliten de iyi olduğundan başarı sağlayamadın, doğaldır. Kafaya takarsan üzülürsün. Kendi haline bırakırsan düzelirsin. Doktorluk bir durum yok.

BÖYLE SORU YOK!

Paylaş

BÖYLE SORU YOK!

İlişkiden korkuyorum

25 yaşındayım, ben kızlarla ilişkiye girmeye korkuyorum. Hayat böyle geçer mi? Ne yapmam gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, elbette hayat böyle geçmez. Ancak sen benden bir izin belgesi alır gibi olayı bilimsel yönden de belgelemek istiyorsun. Gelmişsin ilişkinin sınırına. Bugün olmaz, yarın olur. Ancak o yaşa kadar antrenman şarttı, ne yaptın? Doğanın gücü senden yana. Sen ona göre davran. Pişmiş aşa soğuk su katma. Partnerinin ruhunu duygularla süsle, yüreğinle besle. Aç kurtlar gibi saldırma. Bir kız sana gönül bağıyla bağlıysa işte orada kalemimin mürekkebi tükendi. Bu nedenle avazım çıktığı kadar duyasınız diye bağırıyorum. Aşkına, sevgine çamaşır suyu katma. Vicdanını unutma, yanlış adımlar atma.

GÜNÜN SORULARI

Paylaş

GÜNÜN SORULARI

Sevgilim acı çekti, neden?

25 yaşında, 1.83 boyunda, 72 kiloyum. Partnerimle ilişkiye girdik. Bana çok acı çektiğini söyledi ama penisim 10 santim. Sizce normal mi? Yoksa partnerimde bir sorun mu var?

CEVAP

Acemi delikanlı, soru içine iki soru saklamışsın. Derdin Haydar Hoca’dan iş görür raporu almak ise verdim gitti! 10 santimlik penis normaldir. Gelelim soruna, ilk birleşme acılı olabilir. Ama bu acı abartıldığı gibi dayanılmaz değildir. Acı duyulan birleşmelerin çoğunlukla nedeni erkeklerin sabırsızlığı, acemiliğidir. Yani sorun sende delikanlı.

Önce partnerinin bedensel olarak sevişmeye hazır olup olmadığından emin olacaksın, kadın ve erkek anatomisini öğren. Yavrum, basamakları dörder dörder atlarsan, çakılırsın. Hadi yavrum, biraz bilgiyle bu zorluğu yeneceğine inanıyorum.

Bana yaklaşmıyor

Paylaş

Bana yaklaşmıyor

19 yaşında kızım. Nişanlım 25 yaşında ve deneyimli. Sürtünme yoluyla bir şeyler yaşıyoruz. İki haftadır bana yaklaşmıyor. Acaba ne yapmalıyım?

CEVAP

Kızım, demek ki yol buraya kadarmış. O bıkmış. Sence kaç kızın kuyusunu kazmıştır? Bu ilişkiler bir kumardır. Düşün bakalım, bu ilişki kayıp mı yoksa kazanç mı? Yapılacak şey gerçeklerle yüzleşmek. Yapacağın bir şey kalmamış. Daha yolun başındasın. Oturup düşün, 6 ay ya da 1 yılda bu sonuca alışırsın. Umarım, bu arada derslerine çalışır, kaybettiğini kazandığında bulur, teselli olursun.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk bir çiçek gibidir. Önemli olan açmasıyla solması arasındaki süredir. H.D.

Haydar Dümen cinsel sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir