Propazar Acil Göz Vücut Duşu ve Göz Vücut Duşu

Çalışma alanında acil emniyet göz ve vücut tuşunun yerleşimi oldukça önemlidir. Göz ve vücut duşunun zararlı kimyasallar ya da benzeri risk etmenlerini içeren çalışma alanında en fazla 10 saniye içinde erişilebilecek yere yerleştirilmesi gerekir. Ayrıca göz duşuna erişimde yolun açık ve engellerden temizlenmiş olması da oldukça önemlidir. Göz ve vücut duşunun yer aldığı bölgenin temiz olması ve su çıkışlarının üzerinde koruyucu kapaklar olması da gerekir. Bu kapakların acil durum esnasında kolayca çıkarılır şekilde olmalıdır. Ayrıca göz duşu çevresinde elektrikli cihazlar yer almaması gerekir.

Göz Duşu İstasyonu

Fabrika, hastane, laboratuvar ve benzeri ortamlarda yapılmış olan faaliyet esnasında göz sağlığına zarar verene her türlü malzeme parçası alkali kostik asit gibi maddelerin gözle teması ile gerçekleşen tahriş yanma ve yaralanmalarda ya da tahta parçaları, toz kir metal çapakları gibi göze kaçan cisimlerden gözün temizlenmesi için kullanılan ilk yardım güvenlik malzemesidir. Acil göz vücut duşu istasyonu şebeke suyu ile çalışır hızlı ve bol su ile yıkama yaparak olası ağır hasarların bir an önce önlenmesinde yardımcı olur. 

Acil göz duşu acil durumlarda kullanılmak için dizayn edilmiş iki su çıkışı ve basarak su çıkışını sağlayan kumanda sistemine sahip olması gerekir. Bu kumanda sistemi el kullanılmadan göz duşunu kullanmaya olanak sağlayacak şekilde pedal veya kol şeklinde tasarımı yapılır. Göz duşları şebekeye ya da bir depoya bağlı su ile çalışan sistemler olabildikleri gibi çeşitli tipte içinde temiz su ve kimyasal içeren portatif modelleri de mevcuttur.

Acil Emniyet Vücut Duşu İstasyonu

Acil emniyet vücut tuşu istasyonu başka bir tanım ile acil boy duşu istasyonlarının kullanım maksadı fabrika, laboratuvar, hastane ve benzeri ortamlarda gerçekleştirilen faaliyet sırasında vücut sağlığına zararı olan her türlü asit, kostik, alkali gibi maddelerin beden ile teması esnasında gerçekleşecek tahrişin hemen önlenmesinde kullanılan güvenlik malzemesidir. İş güvenliği malzemeleri çalışma alanına yakın bir yere monte edilen acil vücut duşu istasyonu uluslararası geçerliliği olan acil durum sembolleri ile çalışır. Atık suyu ve şebeke su gider alanı daha önceden hazırlanması gereken bu duşlar için özel olarak içerik hazırlanır. Göz ve vücut duşunu sitemizden temin edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir