Sex and the City’nin Samantha’sı Kim Cattrall yeniden ekibe dönüyor

Yayınlandığı dönemde adeta bir fenomen haline gelen Sex and the City, 2021 sonunda spin-off dizisi And Just Like That ile yeniden hayranlarının karşısına çıkmıştı. Ancak dizinin hayranları Samantha Jones karakterini canlandıran Kim Cattrall’ı göremeyince hayal kırıklığı yaşamıştı.

Nihayet Cattrall’dan sürpriz bir haber geldi. Oyuncunun, And Just Like That’in bir sahnesinde Samantha rolünü oynamak için geri döneceği bildiriliyor.

Devam dizisi And Just Like That’in ilk sezonunda Cattrall’ın karakteri Londra’ya taşınmış ve bir anlaşmazlıktan sonra gruptan ayrılmış olduğu belirtilerek dizide yer almadı. Yeni sezonda da Cattrall, Sarah Jessica Parker ile bir telefon görüşmesi yaparken görülecek.

Cattrall’ın sahnelerinin oyuncu kadrosunun geri kalanıyla konuşmadan veya onları görmeden çekildiği belirtiliyor.

Sex and the City, altı sezon sürmüş, ayrıca filmlerle de hayranların karşısına çıkmaya devam etmişti. Ancak Cattrall, üçüncü bir film söz konusu olduğunda teklifi geri çevirmiş ve karakterini canlandırmayı reddetmişti.

Ünlü oyuncu, 2022’de “Ne zaman durman gerektiğini bilmek büyük bir bilgeliktir. İleriye giden yol açık görünüyordu. Yeni projenin bir parçası olmam asla istenmedi. Olası üçüncü filmden sonra duygularımı netleştirdim, bu yüzden bunu herkes gibi sosyal medyada öğrendim” diye konuşmuştu.

Cattrall, 2017’de kendisi ile Parker arasındaki gerilimden de şu şekilde bahsetmişti: “Bence daha kibar olabilirdi. Gerçekten daha iyi olabileceğini düşünüyorum. Sorununun ne olduğunu bilmiyorum.” Cattrall’ın bu yorumlarına ise Parker kalbinin kırıldığını söyleyerek cevap vermişti.

Cattrall ve Parker arasındaki gerilim daha önce sosyal medyaya da taşınmıştı. Kim Cattrall’ın kardeşi Christopher Cattrall’i kaybettiği dönemde, Sarah Jessica Parker, Cattrall’ın Instagram paylaşımının altına üzüntülerini bildiren bir not yazmış, ancak Kim Catrall’ın bu nota tepkisi ise oldukça sert olmuştu:

“Bitmek bilmeyen yardım çabaların senin her zaman nasıl bir zalim olduğunun hatırlatıcısı. Sen benim ailemden biri değilsin. Arkadaşım da değilsin. O yüzden sana son kez yazıyorum. Kendini iyi kız gibi göstermek için benim trajedimi kullanma.”

Ayrıca Parker, devam dizisinde Cattrall’ın olmaması için de şunları söylemişti: “Bunun bir parçası olmasını istemedik çünkü bunun peşinden gitmek istediği bir şey olmadığını ve artık bizimle rahat hissetmediğini biliyorduk, bu yüzden aklımıza gelmedi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir