SHIB haftada 20.000’den fazla sahibini kaybediyor! Neden?

Meme kripto para birimi Shiba Inu ( SHIB ), kripto paranın bir haftadan kısa bir süre içinde sahiplerinin önemli bir payını kaybetmesiyle birlikte, genel kripto piyasası oynaklığının etkisinde kalmaya devam ediyor.

SHIB haftada 20.000’den fazla sahibini kaybediyor! Neden?

CoinMarketCap verilerine göre, 2 Haziran itibariyle, SHIB’ye sahip toplam benzersiz adres sayısı 1.198.22 iken, 8 Haziran’da rakam 1.176.715’e düştü ve bir haftadan kısa sürede 21.507 sahibini kaybetti.

Bir noktada ise adres sahipleri, 3 Haziran ile 4 Haziran arasında sadece bir günde 23.576 düşmüş oldu.

SHIB 7 günlük sahipler tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

Özellikle düşüşten önce, SHIB sahipleri artan ağ etkinliği ile bağlantılı olarak istikrarlı bir şekilde yükseliyordu. Kazançlar, 2022’nin daha iyi bir kısmı için tokenin aşağı yönlü eğilimine rağmen ortaya çıktı.

SHIB 1 aylık sahipler tablosu. Kaynak: CoinMarketCap

SHIB’nin azalmasına ilgi

Sahiplerdeki düşüş, SHIB’nin çalkantılı bir 2022 ortasında işlemlerde tutarlı bir düşüş kaydetmesinden sonra geldi. Ocak 2022 ile Mayıs 2022 arasında ağdaki işlem %26’nın üzerinde düştü.

Sahiplerdeki ani düşüş, merkezi olmayan finans ( DeFi ) varlığının yeni bir rekor sayıda sahibini onaylamasının hemen ardından geldi.

Beklentilerini iyileştirmek amacıyla ağ, 2 Haziran itibariyle 24 saat içinde %190 artış gösteren önemli bir yanma oranı kaydetti.

2021’deki masalsı yükselişten sonra, piyasanın bir bölümü SHIB için yükseliş eğilimini dile getirdi ve jeton, bir ödeme seçeneği olarak kullanılmak gibi önemli kullanım durumları kaydetti. Aslında, bir CoinMarketCap kripto topluluğu, SHIB’nin 30 Haziran 2022’de ortalama 0,00002654 $ fiyatla işlem yapacağını öngördü.

Basın saatine göre SHIB, son 24 saatte %0,6 değerinde hafif bir artışın ardından 0,0000106 dolardan işlem görüyordu. Token, genel kripto para piyasası oynaklığına paralel olarak, son yedi gün içinde neredeyse %10 kaybetti.

En iyi kripto para birimleri arasındaki sırasını korumasına rağmen, SHIB’nin piyasa değeri de son yedi günde en az %10 düşerek bir darbe aldı.

Related Posts

Vivo Y77 5G tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Ürettiği akıllı telefonlarla önemli bir kullanıcı kitlesi oluşturan Vivo, özellikle orta seviyedeki modelleriyle akıllı telefon piyasasında …

Apple bu sefer geride kaldı! İşte alternatif çözüm!

Apple, ilk kez WWDC22 etkinliğinde tanıttığı 35W gücündeki çift USB-C çıkışına sahip adaptörü nihayet satışa çıktı. SDN Kurucusu Hakkı Alkan …

Apple’ın Kendi 5G Çipini Üretme Girişimi Başarısız Oldu

Son birkaç yıldır Apple, tedarikçi olarak Qualcomm’a güvenmek zorunda kalmaması için kendi 5G modem çipini geliştirmeye çalışıyor. Hatta bu konu …

Cüneyt Arkın’ın Az Bilinen 14 Kaliteli Filmi

Çizgi roman filmleri deyince aklınıza ilk Marvel ve DC evrenleri mi geliyor? Aslında Türkiye’de bu işler daha önce, Yeşilçam’ın zirve yaptığı …

Realme GT 2 Master Explorer 3C sertifika sitesinde göründü

Realme’nin yeni üst segment akıllı telefon modeli Realme GT 2 Master Explorer, 3C sertifika sitesinde kendisini gösterdi. Batarya …

Türkiye ve Arjantin ortaklaşa 200 milyon dolar kıymetinde uydu geliştirecek

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığınca Arjantin’in başşehri Buenos Aires kentinde düzenlenen “Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Kurulu Islahatı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.