VirtualBox ile Kali Linux Kurulumu Nasıl Yapılır? 2022 VirtualBox’a Kali Linux Kurulumu Videolu Anlatım

Kali Linux Virtualbox Kurulum adımlarını sizler için hazırladık. Bu makale sayesinde Virtualbox ile Kali Linux Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını öğrenmiş ve Kali Linux işletim sisteminizi sorunsuz olarak kurmuş olacaksınız. Dilerseniz hemen aşağıdaki videoyu kullanarak kurulum işleminizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

VirtualBox’a Kali Linux Kurulumu Videolu Anlatım

Virtualbox Nasıl Kurulur

Virtualbox kurulumu oldukça basit ve hızlıdır. kurulum adımlarını sizler için aşağıda sıraladık.

Virtualbox Kurulum Adımları;

“virtualbox.org/wiki/Downloads” adresini tarayıcınızı link kısmına yapıştırın ve “Enter” tuşuna basın. Karşınıza Çıkan Seçeneklerden “Windows Hosts” seçeneğine tıkladığınızda Virtualbox kurulum dosyası otomatik olarak cihazınıza inecektir. İnen kur dosyasını yönetici olarak çalıştırın ve karşınıza çıkan aşamaları ileri butonlarına basarak ilerletin. Virtualbox kurulumu bitmeden program kurucu bilgisayarınıza bazı sürücüler kurmak isteyecektir onaylayarak kurmasına izin verin.

Kali Linux Virtualbox Kurulum Adımları

Tıpkı Virtualbox sanal makine programımızı kurduğumuz gibi Kali Linux işletim sistemimizi de aşağıdaki adımları takip ederek Virtualbox üzerine Kali Linux kurulumu yapacağız.

Image Dosyasını Hazırlamak

“kali.org/get-kali/#kali-virtual-machines” adresinden Virtualbox yazan image dosyasını bilgisayarınıza indirin. Ardından indirmiş olduğunuz image dosyasını bir klasör içine atın.

kali kurulum

Virtualbox’a Kali Linux’u Kurmak

Virtualbox sanal makine programınızı açın ve üst taraftaki menüden “İçe Aktar” seçeneğini seçin. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 1

Ardından karşınıza çıkan pencerede “Dosya” yazan bölümün en sağındaki klasör ikonuna tıklayın ve indirmiş olduğunuz image dosyasını seçin ve “İleri” yazan butona tıklayın. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 2

Akabinde cihaz ayarları kısmında herhangi bir değişiklik yapmadan en aşağıda bulunan “İçe Aktar” butonuna tıklayın. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 3

Son olarak karşınıza kurulum ilerleme barı gelecektir. Bu barın tamamen yüklenmesini bekleyin. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 4

Devamında soldaki menüden içe aktarmış olduğunuz Kali Linux sürümünü seçin ve üsteki menüden “Başlat” butonuna tıklayın. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 5

Kali Linux İşletim Sisteminin Şifresi Nedir?

Kali Linux işletim sisteminiz açıldığında şifre olarak, Kullanıcı adı: “kali”, Şifre ise: “kali” olarak girin. Fakat kali deki “i” harfini yazarken giriş ekranında klavyenizdeki “ı” harfini kullanın. Çünkü giriş ekranında dil tercihleriniz ayarlanmış olarak gelmez bu yüzden İngilizce klavye kullanıyormuş gibi yazmalısınız. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 6

Related Posts

Webcam’ler Neden Telefonlar Kadar İyi Video Çekemiyor?

Neredeyse her işimizi gören telefonlarımız, kamera konusunda da epey gelişti. Neredeyse profesyonel kamera kalitesinde fotoğraflar çekebildiğimiz …

Sosyal Medya, Çocukların Daha Az Uyumasına Neden Oluyor

İnternet kullanımının artmasıyla günden güne popülerlik kazanan sosyal medya platformları, artık birçok insanın vazgeçilmezi hâline gelmiş …

iOS 16’nın Sevilen ve Sevilmeyen Özellikleri

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Apple, yeni iPhone modelleriyle birlikte işletim sistemi iOS’un yeni sürümünü tanıttı. iOS 16 olarak adlandırılan …

iPhone 14 modelleri ön siparişe açıldı

ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz günlerde merakla beklenen iPhone 14 modellerini tanıtmıştı. Daha evvel sizlerle paylaştığımız üzere …

Apple vs Samsung: Akıllı telefonların maliyeti ve kar oranı!

Ülkemizde satılan teknolojik cihazların fiyatları her geçen gün yükselmeye devam ediyor. Telefondan tablete, akıllı saatlerden robot …

Yakalanan bir görüntünün dev bir Megalodon’a ait olabileceği iddia edildi, gerçek çok farklı çıktı

Megalodon olarak bilinen köpekbalığı, şimdiye kadar okyanuslarda dolaşan en büyük balıktı ve pek çok kişi hala yeryüzünde bir yerlerde var …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.