Erdoğan’ın CHP ziyareti dış basında: ‘Siyasi yumuşamada bir adım daha’

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel ile CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmesi dünya basınına yansıdı.

Almanya merkezli Aussiedlerbote medya organı Erdoğan’ın ‘değişiklik yapmaya hazır olduğunun sinyalini verdiğini’ belirterek “Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 18 yıl aradan sonra ilk kez CHP Genel Merkezini ziyaret etti. Söz konusu bu ziyaret sırasında Mayıs ayında ilk kez Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na davet ettiği CHP lideri Özgür Özel ile görüştü” dedi.

Euronews de “Erdoğan’dan CHP Genel Merkezi’ne 18 yıl sonra ziyaret: Neler konuşuldu?” başlığıyla görüşmeyi manşetine taşıdı. Haberde “Muhalefet liderlerinin, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Erdoğan ile görüşmeleri ile başlayan siyasi yumuşamada bir adım daha atıldı” denildi. 

Bulgaristan Haber Ajansı BTA ise “Salı günkü toplantı aslında Erdoğan’ın Özel’in geçen ay kendisine gerçekleştirdiği, yapıcı ve verimli bir atmosferde geçen ziyarete bir iade ziyareti niteliğinde” ifadeleriyle haber verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx