İBB Başkanı İmamoğlu, Beykoz Çubuklu Siloları’ndaki çalışmaları inceledi

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kültürel yaşam alanına dönüştürülen Beykoz Çubuklu Siloları’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

İnceleme sırasında basın mensuplarına açıklamada bulunan İmamoğlu, siloların kültür alanına dönüştürülmesinin örnek bir proje olduğunu dile getirdi.

İmamoğlu, silolar gibi alanları vatandaşların lehine dönüştürme gayretinde olduklarını, yıllarca böyle metruk duran, geçmişte yakıt tankerleri olarak kullanılan siloları da Beykoz halkı için kültür-sanat merkezine dönüştürdüklerini kaydetti.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan İmamoğlu, Cumhur İttifakı’nın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum’un, muhalefeti Erzincan’daki maden kazasını siyasi malzeme yapmakla suçladığının sorulması üzerine İmamoğlu, “Çevre meselesi, siyasi bir meseledir. Siyasete, hayata bakışla ilgili bir meseledir. Mesele ağır.” ifadesini kullandı.

İmamoğlu, yapılan anketlerden memnun edici sonuçlar aldıklarını dile getirerek, “Ama şu anda İstanbul’da adaylar daha yeni olgunlaştı, olgunlaşıyor, hatta olgunlaşma ihtimali de olabilir, başka adaylar da çıkabilir. Gerçek anketler muhtemeldir ki önümüzdeki haftadan sonra, yani bir iki hafta sonra daha somut verilerle önümüze gelir. Belki o zaman konuşmak daha doğru olur. Biraz erken buluyorum şu anda.” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx