MHP’li yeni başkandan, AKP’li eski başkana: Belediyeyi babasının kasası gibi talan etti

Yozgat’ın Saraykent ilçesinde belediye başkanı seçilen MHP‘li Ahmet Köroğlu, “Saraykent’in belediyesi, adeta birilerinin babasının kasası gibi fütursuzca, sorumsuzca, oy devşirmek için talan edildi” diyerek, iki dönem görev yapan AKP’li belediye başkanı Ahmet Öçal’ı suçladı.

Yozgat’ın Saraykent ilçesinde MHP ile AKP adayı başkanlık için yarıştı. MHP adayı Ahmet Köroğlu, oyların yüzde 53,70’ini alarak belediye başkanı seçildi. AKP’den 2014 ve 2019’da seçilerek, iki dönem belediye başkanlığı yapan Ahmet Öçal ise oyların yüzde 44,77’sini alarak, seçimi kaybetti. MHP’li başkan Ahmet Köroğlu, ilçe seçim kurulundan mazbatasını alarak, vatandaşlarla birlikte ilçe belediye binası önüne geldi. Köroğlu, makamına oturmadan önce parti rozetini çıkardı ve makam kapısını söktürdü.

“Belediye fütursuzca, sorumsuzca talan edildi”

Saraykent Belediye Başkanı Ahmet Köroğlu, belediye hizmet binası önünde toplanan vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

”Saraykent’te sulanan bir siyaset vardı, sulanan bir ahlak vardı, deforme olmuş bir zihniyet vardı. Biz bu yola çıktığımızda, ‘birlikte başaracağız, birlikte yöneteceğiz, bir şeyi değiştireceğiz, çok şeyi değiştireceğiz’ demiştik. O bir şey, zihniyettir. Saraykentliler, hepimiz gördük ki, Saraykent’in belediyesi, adeta birilerinin babasının kasası gibi fütursuzca, sorumsuzca, oy devşirmek için talan edildi. Sizlerle yüzleşme zamanı. Her kim ki bu ahlaksızlığa, bu hayasızlığa, bu hukuksuzluğa göz yumdu, yataklık etti veya görmezlikten geldiyse veya ölü taklidi yaptıysa, bugün uyanma, uyandırma zamanı. Bugün yine sizlerle yüzleşme zamanı. Dolayısıyla bu kardeşinize ve ekibime güvenin. Biz öyle bir ekiple geldik ki, Allah’ın izniyle sizlerin bir kuruşunu talan ettirmeyeceğiz. Yedirmeyeceğiz, yemeyeceğiz, bundan emin olun. Her kuruşun hesabını herkes sorabilir. Bugün, birazdan rozetimi çıkartacağım sevgili Saraykentli hemşehrilerim. Biz, Saraykent’in belediye başkanı olduk. Biz, sizlerin derdiyle dertlenmeye geldik. Biz, sizin derdinizi derdimiz, mutluluğunuzu da mutluluğumuz kabul edeceğiz.”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx