Nvidia, GeForce Experience ve Kontrol Paneli’ni birleştiren bir uygulama test ediyor

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, bu birleşik uygulama sayesinde kullanıcılar, grafik ayarlarını özelleştirmekten oyun optimizasyonuna kadar birçok işlemi tek bir yerden yönetebilecek. Nvidia’nın bu adımı, hem zaman kazandıracak hem de bilgisayar oyunlarına dair genel kullanıcı deneyimini iyileştirecek. Şirket, bu yıl içinde PC kullanıcıları için resmi desteği sunmayı planlıyor ve daha fazla güncelleme için kullanıcıları heyecanla beklemeye davet ediyor.

NVIDIA, kullanıcıların GPU ayarlarını düzenlemelerine, yazılım yüklemelerine ve oyun oynanışlarını ince ayar yapmalarına olanak tanıyan yeni ve birleşik bir uygulama test ediyor. Şu anki durumda, G-Sync gibi özellikleri yapılandırmak için eski Kontrol Paneli uygulamasına erişmeniz ve birçok menüyle uğraşmanız gerekiyor. Ayrıca, temel GPU ayarlamaları, sürücü güncellemeleri ve hızlı ayarlar için “kullanıcı dostu” olarak adlandırılan GeForce Experience adında tamamen ayrı bir uygulama da bulunuyor. Bu yüzden, iki farklı şeyi tek bir uygulamada birleştiriyor.

Uygun bir şekilde adlandırılan NVIDIA uygulaması şimdilik sadece bir beta aşamasında olsa da, oldukça fazla şey yapabiliyor. Bu uygulama ile sürücüleri güncelleyebilir, GeForce Now gibi bağımsız uygulamaları keşfedip yükleyebilir ve her türlü GPU ayarlamasını yapabilirsiniz. PC oyuncuları için işleri daha da basitleştirmek adına, hem oyun ayarlarını hem de sürücü ayarlarını ince ayar yapmak için de kullanabilirsiniz. Bu, adeta her şeyin tek bir noktadan yapılabildiği bir merkez.

Nvidia, GeForce Experience ve Kontrol Paneli’ni birleştiren bir uygulama test ediyor

Kullanıcıların kayıt araçlarına ve performans izlemeye daha kolay erişim sağlayan yeniden tasarlanmış bir oyun içi arayüz bulunuyor. Arayüz ayrıca, GeForce RTX kullanıcılarına sunulan yapay zeka destekli filtreler de dahil olmak üzere, çeşitli oyun içi filtreler uygulamanıza olanak tanıyor. Uygulama, PC oyunlarının algılanan karmaşıklığından çekinenleri hedef alıyor gibi görünüyor. Hatta, paketleri ve ödülleri talep etmek, deneysel özelliklere ve yeni RTX yeteneklerine katılmak için de kullanabilirsiniz.

Yeni RTX yeteneklerinden bahsetmişken, uygulama kullanıcıların eski oyunlara yapay zeka optimizasyonlu yükseltilmiş dokular ekleyen yeni remix aracıyla kolayca denemeler yapmalarını sağlıyor. Bu teknoloji sayesinde, ünlü Half Life 2 oyunu resmi olmayan bir RTX Remaster alıyor. Uygulama, mevcut Kontrol Paneli uygulamasında bulunan mevcut Dijital Canlılık özelliğini geliştiren ve görsel netliği artıran yeni bir özellik olan RTX Dinamik Canlılık özelliğine de erişim sağlayacak.

Bu beta sürümünü kutlamak için NVIDIA, hayatta kalma zanaat oyunu Nightingale için yeni bir Game Ready Sürücüsü duyurdu. Bu sürücü, oyunu DLSS 3 ile optimize ediyor ve şirketin Reflex gecikme azaltma teknolojisini ekliyor. Beta sürümü şu anda indirilmeye hazır. Öyleyse, denemekten çekinmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx