Olaylı maçın kahramanı konuştu! “Hakemler de insan…”

Premier Lig’in 7. haftasında Tottenham’ın Liverpool ile oynadığı karşılaşmada nizami golü verilmeyen ve İngiltere başta olmak üzere pek çok ülkede gündem olan Luis Diaz, olaylı maçta yaşananlar hakkında konuştu.

Diaz yaptığı açıklamada, “O an sadece benim için değil, tüm takım için çok zor oldu. Devre arası bunu çok konuştuk, belki de bizim için böylesi daha iyidir. Hakemler de insan, olur böyle şeyler. Bunu sakince karşılamalıyız” ifadelerini kullandı.

Ne olmuştu?

Premier Lig’in 7. haftasında Tottenham ile karşı karşıya gelen Liverpool’da Luis Diaz, maçın 34. dakikasında rakip fileleri havalandırmış ancak ofsayt olmamasına rağmen VAR golü iptal ettirmişti.

Maçın ardından İngiltere’de hakemlerden sorumlu kurul Professional Game Match Authors Limited (PGMOL) karşılaşmada yapılan hata ile ilgili yaptığı açıklamada, “Tottenham-Liverpool maçında Luis Diaz’ın verilmeyen golü açık ve bariz bir şekilde hataydı. Golün VAR müdahalesiyle verilmesi gerekirdi. Ancak VAR müdahale edemedi.” ifadelerine yer vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx