Özdağ protokolü Kılıçdaroğlu’nun peşini bırakmıyor: Üzeri çizilen maddeler…

14 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden sonuç alınamaması üzerine ikinci tura gidilmişti. İlk turda Sinan Oğan’ı destekleyen Zafer Partisi, 28 Mayıs’ta yapılan ikinci tur öncesinde Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini açıklamıştı. Bu desteğin Kılıçdaroğlu ile Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ arasında yapılan bir protokolle teminat altına alındığı da duyurulmuştu. Protokolün içeriğine dair daha sonra açıklamalarda bulunan Özdağ, Kılıçdaroğlu’nun seçilmesi halinde üç bakanlık ile MİT Başkanlığı’nın kendilerine verileceğini söylemişti.

Özdağ’ın protokolün içeriğini açıklaması tartışmalara neden olmuş, Kılıçdaroğlu ve Özdağ’a eleştiriler yöneltilmişti. Gazeteci Bahar Feyzan, Özdağ’ın bu protokolün bir de üzeri çizilen maddeleri olduğunu açıkladığı bir paylaşımda bulundu. Feyzan, Kılıçdaroğlu’na da bir çağrıda bulunarak, protokolü açıklamasını istedi.

Feyzan’ın paylaşımı şöyle:

Ümit Özdağ az evvel Sözcü Tv’de

“@ipekkozbey’e çok çarpıcı açıklamalar yaptı. Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı protokole istinaden yeni açıklamalara öfkelenmiş “bizim namusumuza emanet edilen şeyler o protokolün hazırlanması sırasında hangi cümlelerin üzerlerinin çizildiğidir. Bakın onları konuşmuyoruz.”

2 hafta önce Ümit Özdağ ile yaptığım röportaj sonrasında bunu belirtmişti. Kemal bey’in kendi el yazısıyla kaldırılmasını istediği maddeleri çizdiğini söyledi ancak içeriğinden özellikle bahsetmemişti. Açıkçası seçim döneminde karanlıkta kalan her durumun, seçmeni sandıktan iyice uzaklaştırdığını düşünüyorum. Kemal bey bu protokolü kendisi bizzat çıkarmalı her haliyle!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx